استوارى رأى با كسى است كه قدرت و دارايى دارد، با روى آوردن قدرت، روى آورد، و با پشت كردن آن روى بر تابد.
مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت

برگزاری "کارگاه نهج البلاغه" در مساجد زنجان24 خرداد

برگزاری "کارگاه نهج البلاغه" در مساجد زنجان/زنجانی‌ها با فضیلتهای متقین آشنا می‌شوند

۲۴ خرداد ۱۳۹۵

نهج البلاغه نهج‌البلاغه

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان گفت: به مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان کارگاه نهج‌البلاغه در مساجد زنجان برگزار می‌شود.

ایرانه حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: از 24 خرداد تا 2 تیر به مدت 10 روز کارگاه نهج البلاغه در مساجد زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تقویت روحیه تقوا و پرهیزکاری در روزه‌داران عنوان کرد: در این کارگاهها فضیلت متقین در بیان حضرت امیر(ع) برای روزه‌داران و علاقمندان تبیین می‌شود.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان با اعلام اینکه خطبه 193 نهج البلاغه مشهور به خطبه همام، یکی از شیعیان امیرالمومنین(ع) است، افزود: در این خطبه ویژگیها و فضایل متقین از دیدگاه حضرت امیر(ع) بیان شده است.

وی با اعلام اینکه کارگاههای نهج البلاغه در 14 مسجد زنجان برگزار می‌شود، گفت: 9 صبح تا 13 ظهر علاقمندان می‌توانند از این مراسم در مساجد تعیین شده استفاده کنند.

حیدری گفت: مساجد حضرت ولیعصر(عج)(شهرک امیرکبیر)، قاسمیه، ثامن الائمه(درمانگاه)، الهادی(اعتمادیه)، احمدیه و مسجد پنج تن(روبه‌روی جهاد) از جمله مکانهای برگزاری کارگاههای نهج البلاغه هستند.

وی گفت: برای اجرایی کردن هرچه بهتر این برنامه سعی شده موقعیتهای مکانی این مساجد به شکلی باشد که عموم شهروندان بتوانند با حضور خود از محتویات ارزشمند این کارگاهها بهره‌مند شوند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان گفت: اداره ارشاد زنجان با همت موسسه فرهنگی و قرآنی زمزم معرفت این کارگاه را در راستای آشنایی بیشتر مردم با دیدگاههای ارزشمند امیرالمومنین علی(ع) دایر می‌کند.