از ويژگى هاى انسان در شگفتى مانيد ، كه : با پاره اى " پى " مى نگرد ، و با " گوشت " سخن مى گويد . و با " استخوان " مى شنود ، و از " شكافى " نَفس مى كشد!!
مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت

برای نخستین بار ترجمه نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه به مسابقات قرآن اضافه شد

1401/02/29
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس گفت: در چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم امسال برای نخستین بار رشته‌های ترجمه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه اضافه شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، صالح محبی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شده و تا ۲۵ خردادماه ادامه دارد. وی تصریح کرد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند با مراجعه به آدرس WWW.quraniran.ir در این مسابقات ثبت‌نام کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: مسابقات قرآن کریم در ۱۲ رشته حفظ کل قرن، ۲۰ جزء، ۱۰ جزء (شهرستانی و استانی)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر عمومی قران، اذان، دعاخوانی برگزار شده و مسابقات شرق گلستان با محوریت گنبدکاووس در امامزاده یحیی بن زید (ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برای نخستین‌بار رشته‌های مدیحه‌سرایی، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه و همخوانی در دو بخش آقایان و بانوان به رشته‌های این مسابقات افزوده شده است.

محبی گفت: متقاضیان می‌توانند در یکی از رشته‌های انفرادی اوایی (قرائت تحقیق و ترتیل)، تمام رشته‌های حفظ قران، اذان و دعاخوانی و یکی از رشت‌های گروهی مدیحه‌سرایی و همخوانی شرکت کنند.
وی بیان کرد: در راستای ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی بیشتر با آن، تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق در یکی از رشته‌های معارفی مانند تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه صحیفه سجادیه و ترجمه نهج‌البلاغه شرکت کنند.
منبع:خبرگزاری دانشجو