آبروى تو چون يخى جامد است كه در خواست آن را قطره قطره آب مى كند، پس بنگر كه آن را نزد چه كسى فرو مى ريزي؟.
مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت

برای نخستین بار ترجمه نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه به مسابقات قرآن اضافه شد

1401/02/29
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس گفت: در چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم امسال برای نخستین بار رشته‌های ترجمه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه اضافه شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، صالح محبی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شده و تا ۲۵ خردادماه ادامه دارد. وی تصریح کرد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند با مراجعه به آدرس WWW.quraniran.ir در این مسابقات ثبت‌نام کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: مسابقات قرآن کریم در ۱۲ رشته حفظ کل قرن، ۲۰ جزء، ۱۰ جزء (شهرستانی و استانی)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر عمومی قران، اذان، دعاخوانی برگزار شده و مسابقات شرق گلستان با محوریت گنبدکاووس در امامزاده یحیی بن زید (ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برای نخستین‌بار رشته‌های مدیحه‌سرایی، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه و همخوانی در دو بخش آقایان و بانوان به رشته‌های این مسابقات افزوده شده است.

محبی گفت: متقاضیان می‌توانند در یکی از رشته‌های انفرادی اوایی (قرائت تحقیق و ترتیل)، تمام رشته‌های حفظ قران، اذان و دعاخوانی و یکی از رشت‌های گروهی مدیحه‌سرایی و همخوانی شرکت کنند.
وی بیان کرد: در راستای ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی بیشتر با آن، تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق در یکی از رشته‌های معارفی مانند تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه صحیفه سجادیه و ترجمه نهج‌البلاغه شرکت کنند.
منبع:خبرگزاری دانشجو